Garanti soutěže

David Kraus

Od roku 1992 až do 2009 působil jak fotograf časopisu Reflex, kde se věnoval převážně portrétní inscenované fotografii, a vytvořil pro něj několik set originálních titulních stran. Od roku 1995 se intenzivně věnoval komerční fotografii pro hudební a knižní nakladatelství a spolupracoval s reklamními agenturami. Na obaly desek fotografoval například Lucií Bílou, Annu K, Davida Kollera, Karla Gotta, Jarka Nohavicu a další. Jeho fotografie zobrazují mnohdy nečekané pohledy na portrétované osobnosti. Velmi často v nich zobrazuje humor, nadsázku, emoce a skryté významy. V posledních několika letech používá pro volnou tvorbu kromě zrcadlovek i mobilní telefony.

Tipy od Davida

1

Nebojte se experimentovat a fotit. A zároveň mazat vše, co není podle vašich představ. Koš je nejlepší přítel a učitel fotografa.

2

Nebojte se experimentovat a fotit. A zároveň mazat vše, co není podle vašich představ. Koš je nejlepší přítel a učitel fotografa.

3

Fotografovat s mobilem můžete i v pohybu, dynamicky. A to statické objekty i pohybující se objekty. Oboje je ale mnohem náročnější a k dobrému výsledku se dá dopracovat víceméně cestou pokus - omyl.

4

Pokud to jde, nepoužívejte přímé světlo z mobilu. Boční, zadní, horní, spodní - přirozené je vždy lepší, než to, co vytvoří dioda na mobilu. Hlavně kvůli atmosféře fotografie.

Ostatní garanti soutěže

Garanti projektu z řad APF ČR

Stanislav POKORNÝ
Prezident APF ČR
Dagmar PAVLÍKOVÁ
členka správní rady APF ČR
Zdeněk LHOTÁK
člen správní rady APF ČR